Dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu

Członkinie LC Poznań Patria: Prezydent Kasia Tuliszka, Małgosia Kończak, Lena Stryjska przekazały 5 grudnia 2014 r. symboliczny czek na kwotę 17.678,22 zł na zakup sprzętu sportowego, sprzętu nagłaśniającego i wyjazdy sportowe dla uczniów ze „105-tki”.
Był to finansowy rezultat wspólnej imprezy zorganizowanej przez Lions Club Poznań Patria i Lions Club Poznań Cogito we wrześniu 2015 r. pod hasłem "Niedziela w Sobocie".
Pani Dyrektor Szkoły mgr Katarzyna Przybył bardzo serdecznie podziękowała za zaangażowanie obu Klubom i ogromne wsparcie finansowej dla uczniów.
Uroczystość przekazania czeku uświetnił występ zespołu folklorystycznego „Mali Podgrodzianie”. To była ciekawa lekcja polskiej tradycji. Prezentowano stroje z różnych regionów. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na muzykę i prezentowane tańce.
Atmosfera była bardzo miła. Pełna życzliwości.
Bezcenne jest dla nas zadowolenie dzieci. Poczucie, że zrobiłyśmy naprawdę coś dobrego.
Dla innych. Tylko tak dalej…

Dorota Nowocień
LC Poznań Patria