Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Szczęśliwa „13”
II Dobroczyny Bal Maskowy Lions Club Poznań Cogito odbył się 6 lutego w znanej poznańskiej restauracji „SPOT”. Przygotowania do tego wydarzenia... więcej
06/02/2016
12/12/2015
W piątkowych wieczór 23 stycznia 2015 roku odbył się „Pierwszy Dobroczynny Bal Maskowy” organizowany przez Lions Club Poznań Cogito. Bal odbył się w... więcej
23/01/2015

Szczęśliwa „13”

12 grudnia 2015 roku poznańskie Centrum Tenisowe „Arena” świętowało swoje trzynaste urodziny. Z tej okazji odbył się turniej squash, badmintona i tenisa, z którego wpisowe w całości przekazane zostało na „Latającą szkołę AWF”.
Również my nie chcieliśmy przejść obojętnie obok tego wydarzenia i jako Lions Club Poznań Cogito zaangażowaliśmy się w to wydarzenie.  Zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci i dorosłych, którego motywem przewodnim było dekorowanie pierników świątecznych oraz przyozdabianie filcowych świątecznych choinek, reniferów i innych użytecznych rzeczy z filcu, np. etui do telefonów, czy choćby ślicznych torebek.
Spotkanie zaczęło się o godzinie 12, a na pierwszych gości nie musieliśmy długo czekać. Rodzice, którzy przyprowadzili swoje pociechy, mogli zobaczyć jak angażują się w dekoracje i jak szybko powstają bardzo smaczne i atrakcyjne dzieła.  Czynnie wspierali nas również podopieczni „Latającej szkoły AWF”.
W ciepłym, radosnym przedświątecznym nastroju spędziliśmy 5 godzin, podczas których zebraliśmy ponad 3200 PLN. Cały wpływ z naszej akcji przeznaczyliśmy na szczytny cel „Latającej Akademii AWF”, która wspiera dorastającą młodzież z zaburzeniami autystycznymi.  Bardzo cieszyliśmy się, mogąc spędzić ten czas wspólnie i zbierając fundusze, by po raz kolejny pomóc dzieciom. W planach mamy już kolejne wydarzenie, o którym będziemy informować na swojej stronie internetowej i profilach społecznościowych.

Wojciech Przybyszewski
LC Poznań Cogito