Bal, bal, bal!

II Dobroczyny Bal Maskowy Lions Club Poznań Cogito odbył się 6 lutego w znanej poznańskiej restauracji „SPOT”.
Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka miesięcy. Najpierw powstał plan, podział obowiązków i wyznaczenie osób odpowiedzialnych. Zaangażowanie wielu osób pozwalało mieć nadzieję, że powtórzymy ubiegłorocznych sukces. Podobnie jak w roku ubiegłym towarzyszyła nam ogromna trema. Trema trzymała, ale nawet jedną chwilę nie mieliśmy obaw, że coś się nie uda. Mocno liczyliśmy, że nasze doświadczenie i nasze zaangażowanie przyniesie wymierne korzyści.
Bardzo wielu gości, znajomych, przyjaciół, którzy wiedzieli o celu naszej zbiórki stawiło się w progach pięknego obiektu przy ul. Dolna Wilda w Poznaniu. Pierwsi z nich pojawili się jeszcze przed godziną 20:00, na którą wyznaczony został początek Balu.
Na wejściu każdy otrzymywał karnawałową maskę, dostarczoną nam dzięki uprzejmości jednego z naszych darczyńców. Maski wybierane były z należytą starannością, prym w tym wiodły panie smiley
Pierwsze rozmowy, pierwsze tańce i zaczęliśmy licytację. Prowadzenie jej to rola naszego kolegi Jacka, który na co dzień pracuje jako konferansjer. Profesorsko poprowadzona licytacja dała nam wynik 13 200 PLN!!! Co licytowaliśmy? Np. BMW i850 na weekend, zdjęcie znanego fotografa Szymona Brodziaka, obraz Marcina Mikołajczaka, szklanki Versace, sukienkę GLAM by Patrycja Zaremba i wiele innych ciekawych upominków, które zostały nam ufundowana przez darczyńców.
Zebrane fundusze zostaną przekazane na ustalone wcześniej cele. Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” z Poznania środki przeznaczy na korepetycje dla swoich podopiecznych. A naszym drugim beneficjentem będzie Zespół Szkół Specjalnych nr 105 również z Poznania, który dzięki przekazanym środkom sfinansuje zakup sprzętu sportowego oraz udział w obozie narciarskim podopiecznych, którzy przygotowują się do tegorocznych Mistrzostw Polski i Europy w narciarstwie zjazdowym.
Kolejny wielki sukces, cieszymy się bardzo, że nasz Bal okazał się świetnym pomysłem, a my będziemy mogli znowu pomóc.
Na naszym kolejnym spotkaniu klubowym, które odbyło się we wtorek 9 lutego powstał plan na Bal edycji III… i już zabieramy się za jego organizację!

Z pozdrowieniami,
Wojciech Przybyszewski