Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność prospołeczna » Działalność » działalność charytatywna » Niedziela w Sobocie
12 grudnia 2015 roku poznańskie Centrum Tenisowe „Arena” świętowało swoje trzynaste urodziny. Z tej okazji odbył się turniej squash, badmintona i... więcej
12/12/2015
Tak przyjemnie, zdrowo i pożytecznie zostały spożytkowane środki finansowe, zebrane podczas Niedzieli w Sobocie we wrześniu 2014... więcej
24/03/2015
Członkinie LC Poznań Patria: Prezydent Kasia Tuliszka, Małgosia Kończak, Lena Stryjska przekazały 5 grudnia 2014 r. symboliczny czek na kwotę 17.678,22... więcej
05/12/2014
28/09/2014

Niedziela w Sobocie

Pogoda była piękna! Słońce iskrzyło na bezchmurnym niebie. Od czasu do czasu białe chmury majestatycznie przykrywały rozżarzoną kulę. Wiatr sprzyjał tenisowym piłkom. Zawodnikom squasha pomagały nawet ściany…
A wszystko to za sprawą… Lions Club Poznań Patria oraz Lions Club Poznań Cogito, które wspólnie  zorganizowały II Dobroczynny Turniej Tenisa i Squasha.
Na kortach Centrum Tenisowego Sobota, współorganizatora przedsięwzięcia, spotkali się entuzjaści gry w tenisa i squasha, oraz wszyscy, którzy tego dnia miło zechcieli spędzić czas.
Cel przyświecał  nam bardzo szczytny. Zbieraliśmy pieniądze dla uczniów Szkoły Specjalnej 105 w Poznaniu.
Do turnieju zgłosiło się 29 par tenisowych. Grały trzy grupy mix, dwie grupy debla męskiego, siedem par kobiecych. W szranki stanęło 30 zawodników squasha. Rozpiętość wiekowa była imponująca. Od 64 lat do …10!
Warto podkreślić, że grał z nami Mezo - Jacek Mejer (popularny raper) w parze z Lidką Ostrowską. Zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie mixtowej. Kasia Pitera dodawała energii wszystkim, bez wyjątku, zawodnikom. Wielka determinacja i wola walki sprawiła, że ostatnie puchary zostały wręczone około godziny 19:00 (wystartowaliśmy ok.10:00).
Centrum Tenisowe Sobota to niezwykle przyjazne miejsce dla całych rodzin. Nasz turniej miał charakter pikniku i to była jego niezwykła zaleta. Znalazło się  miejsce dla maluchów. Rysowały, malowały układały kwiaty, testowały mini samochody, uczyły się zasad bezpieczeństwa drogowego. Dorośli podziwiali biżuterię, dizajnerskie akcesoria ubraniowe. Wszyscy z prawdziwą przyjemnością  obserwowali zmagania zawodników na otwartych kortach i w hali.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że 28.09.2014 r. był piątym dniem FREEDOM CHARITY RUN Gdańsk-Berlin 621 km (24.09-3.10.2014 r.)  na trasie Oborniki-Poznań, którego kolejny etap kończył się na  poznańskim Starym Rynku. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza klubowa koleżanka, Agnieszka Pantkowska, podjęła wyzwanie i bardzo dzielnie i w eleganckim stylu pokonała trasę, stając w szranki z innymi biegaczami.
Sobotę zaszczycili swoją obecnością Past Gubernator Paweł Cieśliński oraz uczestniczka w biegu Ania Guziałek Przewodnicząca  Regionu Centralno-Zachodniego i Strefy Poznańskiej I. Oboje  serdecznie dopingowali i tenisistów i zawodników squasha.
Zbieraliśmy pieniądze w ramach zbiórki publicznej. Nasze puszki wypełniały się banknotami i brzęczącym bilonem. To wielka przyjemność i satysfakcja, kiedy dwa kluby pracują przy wspólnym projekcie, którego celem nadrzędnym jest pomoc potrzebującym.
I ta niepowtarzalna atmosfera! Rodzinnej fiesty i sportowej rywalizacji. Liczy się przede wszystkim fakt, że ludzie są otwarci, szczerzy i oddani idei.

Do zobaczenia za rok. To będzie nasza III edycja.

Mamy nadzieję, że z roku na rok lepsza!

Dorota Nowocień
LC Poznań Patria