LIONS CLUB POZNAŃ COGITO
zainaugurował swoją działalność 30 maja 2014 roku w Poznaniu. Uroczystość odbyła się w wyjątkowym momencie dla Polskich Lionów – podczas obchodów 25-lecia lionizmu w naszym kraju. A i okoliczności niezwykłe - członkowie składali przysięgę w obecności Światowego Wiceprezydenta Lions Clubs International dr. Yamady.
Trzydzieścioro młodych profesjonalistów, wywodzący się z różnych sfer biznesu, postanowiło razem zrobić coś dla potrzebujących...dowiedz się o nas więcej »
PREZYDENT
KLUBU
Prezydent Klubu

w kadencji 2019/2020

Dominik Banaszak

Wytańczony sukces!

W piątkowych wieczór 23 stycznia 2015 roku odbył się „Pierwszy Dobroczynny Bal Maskowy” organizowany przez Lions Club Poznań Cogito. Bal odbył się w zaprzyjaźnionym z naszym klubem miejscu – Blueberry Bar w Poznaniu.
Jak do tego doszło? To była akcja błysk! Pomysł zrodził się podczas jednego z naszych spotkań. Jednogłośnie zgodziliśmy się wszyscy, że to może być ciekawy pomysł na realizację celu i dobrą zabawę. Czasu było niewiele, pomysł w głowach naszych narodził się w grudniu. Oznaczało to, że do włożenia karnawałowej maski na twarz naszego pierwszego gościa było niewiele czasu.
Podział zadań? Żaden kłopot. W szybki sposób rozpisaliśmy obowiązki. Zadania były podzielone w taki sposób, że do działania przystąpiliśmy już po zakończeniu spotkania. A do zrobienia było bardzo, bardzo dużo. Nie zważając na przeszkody dnia codziennego, czyli permanentny brak czasu, po kilku godzinach pojawiały się już pierwsze sygnały, że idziemy w dobrym kierunku. Działaliśmy wszyscy i angażowaliśmy również innych, naszych znajomych, przyjaciół, którzy mogli nas wesprzeć w osiągnięciu celu. A jaki był nasz cel? Celem była zbiórka funduszy na dodatkowe zajęcia edukacyjne dla dzieci z rodzin zastępczych. Beneficjentem będzie Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” z Poznania.
Na ładnych twarzach naszych koleżanek i mniej ładnych kolegów smiley wypisane było pytanie: „Czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik?” A pojawiło się ono przed godziną 20-tą w ten wyjątkowy piątek. Stres, emocje, uda się, nie uda? Jednak nie mogło być inaczej – musiało się udać!  Dlaczego? Przecież żaden zwycięzca nie wierzy w przypadek.
Godzina 20.00. Punktualnie pojawili się pierwsi goście i to był dobry prognostyk, że będzie to - jak mawiają nasi dziadkowie - „mega balet” smiley.
„Kazimierz III Wielki” był przepustką aby wjechać ruchomymi schodami do klubu. I tych „Kazików” pojawiało się prawie 300-stu !!!!!!!!! Rewelacja! Byliśmy przygotowani na wszystko! Każdy gość na wejściu został powitany maską karnawałową. Większość z nich praktycznie nie rozstawała się z maskami, bawiąc się w nich przez całą karnawałową noc.
Koniec atrakcji? Nie ma takiej opcji!
Kolejną niespodzianką dla naszych gości był występ znanej piosenkarki Kasi Wilk. Kasia zaśpiewała kilka swoich utworów, które bardzo przypadły do gustu uczestnikom zabawy. Występ Kasi do końca utrzymywany był w tajemnicy i niespodzianka na pewno się udała.
Aukcja charytatywna? Dlaczego nie? Nasi darczyńcy nie zawiedli. Kyokai Sushi Bar, Dealer BMW Olszowiec, Ania Kruk. Super danie sushi zostało zlicytowane, BWM na weekend zlicytowane, kolia Ani Kruk również. Za ile? Za wiele „Kazików”, wiele, wiele smiley. Aukcje poprowadził nasz klubowy kolega, jednocześnie prezydent Poznań Cogito - Jacek, któremu mikrofon w ręce nie przeszkadza smiley, dzielnie wspierany przez naszą klubową  koleżankę Anię.
Potem była już tylko zabawa, rozmowy, rozmowy, zabawa przy utworach granych przez znanego DJ Busha. Jeśli chcielibyście stać się częścią naszego balu - możecie to jeszcze nadrobić! Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu: Bal dobroczynny@Lions Club Poznań Cogito na kanale youtube.pl.
Cel zrealizowany? Bez dwóch zdań! Pozyskaliśmy prawie 17 tysięcy złoty!!! Po przeliczeniu wszystkiego na naszych twarzach zagościł wielki uśmiech.

Czy bal będzie cyklicznie powtarzany? Nie mamy żadnych wątpliwości. Już dziś zapraszamy Was wszystkich w 2016 roku.

Z lionesko-cogitowym POZdrowieniem,
Wojciech Przybyszewski